Napoje gazowane

Napoje gazowane Słodkie napoje gazowane są szczególnie lubiane przez młodzież i dzieci. Przyczyna tkwi niewątpliwie w smaku tego typu płynów, ale również ich obecności w kulturze. Trudno bowiem nie odnieść wrażenia, że napoje takie jak Coca Cola, Pepsi, Sprite, 7Up czy Fanta dorobiły się w niektórych kręgach miana napojów niemalże kultowych, co bardzo niepokoi lekarzy i specjalistów do spraw żywienia. Trunki tego typu są bowiem bardzo smaczne, jednak nie mają zbyt wielu substancji odżywczych, a spożywane w większych ilościach mogą być bardzo szkodliwe. Osoby odchudzające się powinny ograniczać spożywanie słodkich napojów gazowanych, ponieważ zawierają one spore ilości niezdrowego cukru i dostarczają kilkuset kalorii (stąd coraz większa popularność napojów typu „light” w których cukier zastąpiono „odchudzonymi” słodzikami). Nie zmienia to jednak faktu, że marki takie jak Coca Cola czy Pepsi są liderami na rynku napojów i przez najbliższe lata ich pozycja nie powinna być zagrożona przez nierzadko zdrowszych konkurentów.

Kategoria Popularne napoje
Tagi: , , , ,

Gatunków herbat jest dużo

Herbata ma swoich zwolenników, jak też i przeciwników. Przeciwników – to może trochę za dużo powiedziane, chodzi w tym miejscu o to, że są tacy ludzie, dla których herbata mogłaby w zasadzie nie istnieć, bo piją ją może z raz dziennie. Odmian herbat jest bardzo wiele – czarne, zielone, czerwone, owocowe, ziołowe, białe. Spora część ludzi zadowala się na co dzień zwykłą herbatą z torebki, o której walorach smakowych można by dość długo dyskutować. Sama osobiście należę do osób, które przykładają bardzo duża wagę do jakości herbaty. Zaopatruję się w nią w specjalnych sklepach, gdzie herbatę kupuje się na wagę, nie jest może tania jak ta, którą można kupić w tradycyjnych sklepach spożywczych, ale inwestycja taka naprawdę się opłaca. Wybór takich herbat jest przeogromny, założę się, że nawet najbardziej wymagające i wybredne osoby, znajdą odpowiadający im smak. Od czasu do czasu lubię napić się zielonej herbaty, nie pogardzę również białą, która ma delikatny aromat i smakuje naprawdę wybornie.

Kategoria Popularne napoje
Tagi: , , , ,

Miód w kosmetyce

Miód w kosmetyce Kiedyś miód w kosmetyce był stosowany w czystej postaci czyli był nakładany na części ciała bez żadnego przygotowania, prosto z pasieki. Miód hamuje rozwój bakterii, grzybów, wirusów oraz pierwotniaków i naturalnie nawilża skórę. Warunkiem elastyczności skóry a co za tym idzie brak zmarszczek zależy od wilgotności skóry. Z upływem czasu skóra traci swe naturalne możliwości utrzymania wody. Miód jest środkiem pomagającym w nawilżaniu i utrzymaniu odpowiedniej wilgotności. Jest naturalnym składnikiem wielu kosmetyków. Sami w zaciszu domowym możemy przygotować sobie maseczkę oczyszczającą skóę. Wystarczy do jednego żółtka dodać łyżeczkę miodu oraz łyżeczkę płatków owsianych. Po utarciu uzyskujemy potrzebną nam maseczkę. Na twarz, szyję można przygotować inną maseczkę do której bierzemy jedno żółtko, łyżeczkę miodu oraz łyżeczkę gliceryny. Wszystko starannie mieszamy. Jeśli chcemy zrobić sobie peeling możemy wymieszać łyżkę miodu z pół łyżeczki soku z cytryny oraz dwoma łyżeczkami zmielonych migdałów. Mieszanką pocieramy delikatnie twarz.

Kategoria Miód
Tagi: , , , , ,

Soki

Soki Są to napoje pozyskiwane ze świetnych owoców. Napoje te uzyskuje się poprzez wyciśnięcie soku ze świeżych owoców. Do tego celu najlepiej nadają się owoce typu: pomarańcz oraz inne cytrusowe. Świeży sok najlepiej wyciskać ze świeżych dorodnych owoców. Można robić to samodzielnie stosując do tego celu siłę swych rąk lub za pomocą mechanicznego robota, czyli sokowirówki. Jest to urządzenie, do którego wkłada się połowę owocu i odczekuje chwilę by otrzymać gotowy napój. Sokowirówka wyciska dokładnie sok z całości owocu, zatrzymując przy tym pestki. Świeży sok jest najbardziej zdrowy gdyż nie zawiera barwników oraz sztucznych konserwantów. Soki możemy robić również wieloowocowe, czyli takie składające się z kilu rodzajów owoców. Sok taki zawiera więcej witamin i jest zdrowszy. Oprócz soków owocowych wyróżniamy również soki warzywne, jak sam nazwa mówi wykonywane z warzyw. W tym wypadku należy z nimi postąpić trochę inaczej niż z owocami. Należy je dokładnie oczyścić i całe wsadzić od sokowirówki.

Kategoria Popularne napoje
Tagi: , , , ,