Piwo – alkohol

Nie każdy z nas przepada specjalnie za piwem, aczkolwiek większość naszych rodaków uwielbia ten trunek. Miłośników złocistego napoju z puszystą pianką jest naprawdę całe mnóstwo. No i cóż by tu powiedzieć – ja tam się im wcale nie dziwię, bo sama dobrym piwem nie pogardzę. Rodzajów piwa jest mnóstwo, w dobrze zaopatrzonych sklepach jest naprawdę w czym wybierać. Oczywiście, najlepiej smakuje piwo jasne pełne, z butelki albo kufla. W żadnym wypadku z plastikowego kubka, a i z puszki także nie za specjalnie smakuje (pomijając w tym momencie fakt, że niewygodnie pić piwo z puszki). Osobiście bardzo lubię piwa czeskie, ale takie, które są oryginalnie rozlewane w Czechach. Większości z nas trudno sobie wyobrazić towarzyskie spotkanie ze znajomymi bez piwa właśnie, bardzo lubimy posiedzieć przy szklaneczce z tym napojem – najlepiej zimnym – i pogadać, zdarzają się także i wypadki przy pracy, bo czasem ktoś z panem piwkiem przeholuje i na drugi dzień czuje się w związku z tym niekoniecznie dobrze.

Kategoria Alkohol
Tagi: , , , , ,

Woda mineralna

Woda mineralna Woda mineralna uważana jest za napój niezbędny w diecie każdego, kto chce zachować zdrowie i kondycję fizyczną. Ze względu na brak zawartości cukru, konserwantów i szkodliwych substancji polecana jest każdemu, niezależnie od wieku czy płci. Wydaje się, że całkiem słusznie – przecież woda była pierwszym napojem spożywanym przez człowieka. Nie każdy jest fanem pozbawionej smaku i jakichkolwiek dodatkowych właściwości wody niegazowanej. Wtedy spróbować może napoju tego typu nasyconego dwutlenkiem węgla, czyli gazowanego. Wciąż nie ma on smaku, jednak dzięki bąbelkom może wydawać się atrakcyjniejszy i… smaczniejszy, ale już nie tak zdrowy i dietetyczny – w końcu gaz zawarty w takiej wodzie działa na żołądek, wypycha go i sprawia, że nawet płaski brzuch wydaje się odrobinę większy. Ogromny wybór wód dostępny na rynku sprawia, że przeciętny klient nie wie, czym się różni woda jednej firmy od produktu mającego taki sam wygląd i konsystencję, ale opatrzonego etykietką innego producenta. Wtedy na ratunek przychodzą różne niezależne testy konsumenckie, dzięki którym można się przekonać, co tak naprawdę zawiera butelka krystalicznie czystego płynu.

Kategoria Popularne napoje
Tagi: , , , , ,

Wosk

Wosk Wosk pszczeli powstaje w gruczołach woskowych młodych pszczół. Po wytworzeniu jest wydalany na zewnątrz. Na zewnątrz zastyga na tak zwanych lusterkach w postaci cienkich łusek. Pszczoła zdejmuje takie łuski za pomocą przednich odnóży, zgniata żuwaczkami na grudki i wbudowuje do budowanej aktualnie komórki plastra. Plastry służą do magazynowania miodu. Wosk wykorzystywany jest do zaklejania komórek wypełnionych miodem. Wosk ma kolor od białego i żółtego aż po pomarańczowy i ciemnobrązowy. Wszystko zależy od jakości wosku. Wosk służy również do produkcji węzy oraz świec woskowych. Oczyszczony wosk ma miodowy aromat. Węza służy do sztucznej produkcji plastrów w których później pszczoły składają miód. Stałymi składnikami wosku jest propolis, pyłek kwiatowy, biopierwiastki. Wosk pszczeli jest również pozyskiwany przez stapianie pustych plastrów miodu pszczoły. Plastry są roztapiane gorącą wodą i oczyszczane w płynnej postaci z zanieczyszczeń. Zastygnięty wosk może zostać poddany wybielaniu wtedy uzyskamy biały wosk służący do produkcji świec.

Kategoria Miód
Tagi: , , ,

Słodkie soki

W każdym sklepie mamy do wyboru całe bogactwo soków – zarówno owocowych (tych oczywiście przede wszystkim), jak i też warzywnych. Te drugie nie są Az tak popularne, dlatego na sklepowych półkach jest ich zdecydowanie mniej, bo warzywa wolimy raczej w surówkach czy innych daniach. Najpopularniejszym sokiem warzywnym jest sok pomidorowy – dostępny w wersjach normalnej, łagodnej oraz w wersji pikantnej. A w sokach owocowych naprawdę możemy przebierać – od tradycyjnych smaków typu na przykład jabłkowy po smaki zupełnie egzotyczne typu marakuja chociażby. Najczęściej różne smaki łączone są ze sobą. Soki możemy kupić w kartonach albo w szklanych butelkach – od małych pojemności zaczynając, na pojemności dwulitrowej kończąc. Soki bywają klarowne albo przecierowe. Nie należy chyba nadmieniać, bo to oczywista sprawa, że najlepiej smakują mimo wszystko te domowej roboty. Są zdecydowanie najzdrowsze, a przyrządzimy je najprościej za pomocą sokowirówki lub robota kuchennego z taką właśnie funkcją.

Kategoria Popularne napoje
Tagi: , , ,