Piwo – alkohol

Nie każdy z nas przepada specjalnie za piwem, aczkolwiek większość naszych rodaków uwielbia ten trunek. Miłośników złocistego napoju z puszystą pianką jest naprawdę całe mnóstwo. No i cóż by tu powiedzieć – ja tam się im wcale nie dziwię, bo sama dobrym piwem nie pogardzę. Rodzajów piwa jest mnóstwo, w dobrze zaopatrzonych sklepach jest naprawdę w czym wybierać. Oczywiście, najlepiej smakuje piwo jasne pełne, z butelki albo kufla. W żadnym wypadku z plastikowego kubka, a i z puszki także nie za specjalnie smakuje (pomijając w tym momencie fakt, że niewygodnie pić piwo z puszki). Osobiście bardzo lubię piwa czeskie, ale takie, które są oryginalnie rozlewane w Czechach. Większości z nas trudno sobie wyobrazić towarzyskie spotkanie ze znajomymi bez piwa właśnie, bardzo lubimy posiedzieć przy szklaneczce z tym napojem – najlepiej zimnym – i pogadać, zdarzają się także i wypadki przy pracy, bo czasem ktoś z panem piwkiem przeholuje i na drugi dzień czuje się w związku z tym niekoniecznie dobrze.

Kategoria Alkohol
Tagi: , , , , ,

Wino – alkohol

Wino jest napojem zawierającym do kilkunastu procent alkoholu. W sklepach z tego typu artykułami są do wyboru wina różne cenowo, poczynając od tych najtańszych, obdarzanych najróżniejszymi nazwami. Przeciętnie możemy kupić w tradycyjnych sklepach wina kosztujące tak do czterdziestu, pięćdziesięciu złotych. Jeżeli interesują nas wina już zdecydowanie lepsze jakościowo, a co za tym również, niestety, idzie – zdecydowanie droższe, musimy zainteresować się asortymentem specjalnych sklepów oferujących takie właśnie odmiany. Są wina czerwone, białe, różowe, słodkie, półsłodkie, wytrawne, półwytrawne czy wreszcie musujące. Sporo furorę robią ostatnimi czasy wina pochodzące z takich krajów jak Peru, Chile czy też chociażby Brazylia. Nie wyobrażamy sobie eleganckiej, wykwintnej kolacji bez kieliszka dobrego wina. Lekarze i specjaliści-dietetycy zalecają wręcz picie jednego kieliszka czerwonego wina dziennie, ponieważ chroni to przed chorobami serca i w zbawienny sposób wpływa na układ trawienny.

Kategoria Alkohol
Tagi: , , , , ,

Wino

Wino Jest to napój alkoholowy. Wino otrzymuje się z owoców, najczęściej są nimi wiśnie porzeczki oraz winogrona. Owoce te zależy poddać właściwej obróbce. Najpierw należy je dokładnie oczyścić oraz rozdrobić, następnie do owoców dodaje się drożdże. Całą masę należy zasypać również cukrem. Do przechowywania tego typu mikstury służy specjalny baniak z rurką, z której później będzie ściągane wino. Wino należy pozostawić do sfermentowania. Fermentowanie jest to reakcja, podczas której zaczynają działać drożdże. Wino leżakuje w ten sposób kila tygodni. Najważniejsze jest to, aby nie dostało się tam świeże powietrze, ponieważ zakłóciłoby ono cały proces. Następnie wino przelewa się do butelek i konsumuje. Wino pijemy na zimno lub podgrzane z dodatkiem goździków oraz przypraw korzennych. Najlepsze winna pochodzą z Francji gdzie uprawia się cale winnice. Smak wina zależny od surowca, z jakiego jest wykonane oraz okresu leżakowania. Najlepszymi gatunkowo winami są te, które leżakują nawet kilkadziesiąt lat.

Kategoria Alkohol
Tagi: , , , ,

Wódka

Wódka Jest to napój alkoholowy. Wódka należy do alkoholi, czyli substancji silnie uzależniających nasz organizm. Wódka składa się przede wszystkim ze spirytusu. Jest najczęściej wykonywana na bazie żyta lub słodu. Dawniej ludzie sami produkowali alkohole, obecnie jest to surowo zabronione i alkohol można kupić jedynie w sklepie. Polskie prawo zaostrzyło warunki spożywania alkoholu. Nie wolno jeździć po pijanemu, ani spożywać alkohol w miejscach publicznych. Wódka należy do trunków najmocniej działających na nasz układ nerwowy i głowę. Przepicie grozi tak zwanym kacem. Kac objawia się bólem głowy, brzucha i ogólnym osłabieniem organizmu. Wódkę konsumuje się wszędzie, czyli na imprezach i bez powodu, do jej picia używa się kieliszków. Wyróżniamy kieliszki małe tak zwane dwudziestki piątki i pięćdziesiątki.. Wódka to alkohol, który oznaczony jest banderola, czyli okleją wskazująca ze pochodzi ona z pewnego źródła. Wódki różnią się zawartością alkoholu oraz smakiem, są wódki smakowe i czyste. Te pierwsze wzbogacone są o substancje smakowe i barwniki.

Kategoria Alkohol
Tagi: , , , ,